נגישות

זה לא אני שלא שומע טוב, זו את שמדברת לא ברור…" המשפט הזה עשוי להעלות חיוך קטן על הפנים, או שלא, אך עבור אנשים רבים – בעיקר בגילאים המבוגרים – הוא מציאות מוחשית ולא נעימה. ישנו קשר ישיר בין איכות השמיעה לבין איכות החיים והיבטים שונים כגון זוגיות, עבודה, תקשורת בין אישית, ביטחון עצמי וכן הלאה. הגורמים הפיזיים לתופעות של ישירה בשמיעה הינם מגוונים, כמו כן ישנם תסמינים שונים לבעיות שמיעה. אך כיום, עבור אלו הסובלים מירידה בשמיעה יש בהחלט מה להציע מבחינה רפואית וטכנולוגית, כאשר מכשירי שמיעה הם מהגורמים המרכזיים המשפרים את איכות החיים.

בישראל קיימת תשתית טובה ומסודרת של אבחוני שמיעה ומסלולי סיוע פיננסיים לרכישת מכשיר שמיעה. אז נכון ש"להודות" שלא שומעים טוב זה לא קל ואף עשוי להיות פוגע באגו במידה מסוימת, אך באמת שיש פתרונות מצוינים כיום היכולים ללא ספק לשפר את איכות החיים ולאפשר להמשיך לשמוע וליהנות מהחיים. חבל לא לנצל את היכולות הטכנולוגיות המתקדמות של התעשייה כיום.

האם מכשירי שמיעה באמת משפרים את השמיעה

מכשירי שמיעה ואיכות החיים

משום מה, אנשים רבים הסובלים מתופעות של ירידה בשמיעה בוחרים לא להיעזר במכשירי שמיעה כי הם חושבים שזה לא באמת עוזר או מסיבות אחרות כגון אסתטיקה, אגו וכיוצא באלו. אך התשובה לשאלה האם מכשיר שמיעה משפר את יכולת השמיעה היא למעשה כן חזק ומהדהד. מדובר על תעשיית הייטק מתקדמת מאוד, עם מכשירים ממוזערים ואסתטיים מאוד ובעיקר מכשירי שמיעה ייעודיים למגוון גורמים לפגיעה בשמיעה. כך שמעבר לכך שלבישת המכשיר כיום מאפשר אפשרויות אסתטיות מאוד, ההתאמה האישית היא ברמה הגבוהה ביותר – השיפור בשמיעה מושג באופן מהותי ובזכות בחירת המכשיר האופטימלי לבעיית השמיעה האישית.

שיפור איכות החיים בשטח

החדשות הטובות בהקשר של מכשירי שמיעה הן שמעל שני שלישים מהמשתמשים מדווחים על איכות חיים משופרת או משופרת מאוד בעקבות השימוש במכשיר שמיעה – בעיקר עקב שיפור יעילות התקשורת שלהם עם סביבתם. אך בנוסף, משתמשים של מכשירי שמיעה מדווחים על שיפור באיכות חייהם גם בנושאים שכביכול אינם קשורים ישירות לחוש השמיעה – זוגיות, בהנאה מפעילויות תרבות, שיפור ביחסים עם המשפחה, הקלה בפעולות יומיומיות שונות, שיפור בתחושת הביטחון האישי ובביטחון העצמי וכן הלאה.

מכשירי שמיעה מאפשרים לכם לחזור לשמוע אל הסובבים אתכם, להבין את הדיבור בשיחות או מהטלוויזיה, הם מאפשרים לכם לחזור לבקר בקולנוע ובהצגות, לחוות את הנכדים והמשפחה במלואם ולהפסיק או לשפר משמעותית את המאבק האינסופי בשמיעה ובפגיעה בחיים שירידה בשמיעה יוצרת.

מכשירי שמיעה היום הם למעשה כלים טכנולוגיים מתקדמים במיוחד, עם אמצעי שמע והגברה זעירים ומשוכללים ומחשבים חדשניים, הכל בתוך אריזה מינימליסטית ואלגנטית שלעתים אפילו ממש קשה להבחין בה בתוך האוזן. למרבית בעיות השמיעה העצביות וההולכתיות ניתן כיום להתאים מכשיר שמיעה מדויק הנותן מענה אופטימלי למהות בעיית השמיעה, לשפר את איכות השמיעה ואי לכך את איכות החיים הכוללת.

מאמרים מומלצים...

מהו קלינאי תקשורת? מדוע חשוב לבצע בדיקת שמיעה לתינוקות איך לנקות אוזניים בלי לגרום לנזק

להתייעצות ללא התחייבות

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  מצא מכון שמיעה
  קרוב לביתך

  image not found

  לקטלוג
  מכשירי שמיעה

  image not found
    התקשרו עכשיו
    צרו קשר

  להתייעצות ללא התחייבות השאירו פרטים: