נגישות

 

אטמי אוזניים נגד מים

שימוש באטמי אוזניים לילדים

אטמי אוזניים מיועדים למטרות שונות:

למנוע חדירת מים לתעלת השמע או להפחית רעשים חיצוניים. מבוגרים רבים משתמשים באטמי אוזניים על מנת להפחית רעשים מהסביבה – כאשר הם עובדים בסביבה רועשת, נמצאים במקום יש מוזיקה חזקה מאד, מוזיקאים החשופים לעוצמות קול גבוהות וכדומה.

סוג שונה של אטמי אוזניים נועדו בעיקר עבור ילדים ומיועד לשימוש אחר לגמרי – מניעת חדירת מים אל האוזן, למשל בעת מקלחת או שחייה בבריכה. מדובר באטמי אוזניים שונים כמובן מאלה המשמשים להפחתת רעש ויש להתאים את האטם לייעודו: האם מטרת האטמים הוא לחסום קול או למנוע חדירת מים?

ניתוח כפתורים בילדים ותינוקות

אחד הניתוחים הנפוצים בקרב ילדים בתחום אף, אוזן וגרון הוא ניתוח כפתורים: ניתוח בו מחדירים צינורית זעירה לעור התוף היוצרת נתיב אוורור לאוזן התיכונה. הניתוח מתבצע במקרים בהם קיים צורך לאוורר את האוזן התיכונה בשל הימצאותם של נוזלים באוזן או כאשר יש דלקות חוזרות ונשנות באוזן התיכונה הגורמות סבל לילד ויצירת לחץ על עור התוף. הימצאותם של נוזלים עלולה לגרום לירידה מסוימת בשמיעה והישנות חוזרת של דלקות עלולה לגרום לנזק קבוע לאוזן ולשמיעה.

הגיל השכיח לניתוח כפתורים הוא בין הגילאים חצי שנה עד שנתיים. הניתוח בילדים מבוצע תחת הרדמה מלאה, אך מדובר בניתוח קל יחסית ומהיר, כמעט ללא כאבים ועם סיכוי מינימאלי לסיבוכים. השיפור בהרגשת הילד הוא מיידי ולרב גם יתבטא בשיפור שמיעה אצל ילדים – דבר שהוא קריטי עבור ילדים ותינוקות אשר מבססים את יכולות השפה בשנים אלו, ולכן חשוב לבצע בדיקת שמיעה אצל ילדים.

אטמי אוזניים נגד מים

הכפתורים יוצרים מעבר בין האוזן החיצונית לתיכונה – מעבר דו כיווני. כשם שנוזלים והפרשות יכולים לצאת מהאוזן התיכונה ולהתנקז היטב, כך גם נוזלים המגיעים מהסביבה החיצונית יכולים לחדור אל האוזן התיכונה. אטמי אוזניים לילדים מונעים את האפשרות הזו. אטמי אוזניים נגד מים חייבים להיות אטומים לחלוטין למעבר נוזלים על מנת להגן על האוזן מכניסת נוזלים חיצונית. ולהבטיח כי הילדים יוכלו להתקלח ולשחות ללא חשש מכניסת מים שעלולים לגרום לזיהומים ודלקות באוזן.

אטמי אוזניים נגד מים אינם מיועדים רק עבור ילדים. אמנם, ניתוח כפתורים נפוץ בקרב אוכלוסייה זו בגלל מבנה האוזן שהוא צר וקצר מאשר במבוגרים, אולם גם ילדים גדולים יותר ואפילו מבוגרים נזקקים מעת לעת לניתוח כפתורים. במקרים אחרים, למשל כאשר קיים נקב בעור התוף – גם אז קיימת סכנה שבחדירת מים לאוזן התיכונה, סיכון שאותו ניתן לפתור באמצעות אטמי אוזניים נגד מים.

 

אטמי אוזניים לילדים

התאמת אטמי אוזניים לילדים

לא כל אוזן היא דומה, ולכן אם ייעשה שימוש באטם שאינו מתאים למבנה האוזן, הדבר עלול לגרום לאי נוחות גדולה ואף פצעי לחץ, בעיקר בעת שימוש ממושך אצל ילדים. התאמה מדויקת של אטמי אוזניים מתבצעת על ידי דגימת תעלת האוזן בחומר מתקשה שעל בסיסה מיוצרים האטמים בהתאמה מדויקת למבנה האוזן האינדיבידואלי ובתהליך קל וידידותי לבני כל הגילאים. כאמור, אטמי אוזניים חשובים לצורך שמירה שלא יחדרו מים לאוזן. התאמה מדויקת חיונית ליצירת אטמי אוזניים נוחים ואפקטיביים בביצוע משימה זו.

להתייעצות ללא התחייבות

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  מצא מכון שמיעה
  קרוב לביתך

  image not found

  לקטלוג
  מכשירי שמיעה

  image not found
    התקשרו עכשיו
    צרו קשר

  להתייעצות ללא התחייבות השאירו פרטים: