נגישות

ירידה בשמיעה יכולה לנבוע מכמה וכמה גורמים שונים וכמו כן, ההתבטאות בפועל של ירידה בשמיעה משתנה מאוד מאדם לאדם. אך דבר אחד משותף הוא הפגיעה באיכות החיים ובהיבטים רבים במהלך החיים השגרתי של אנשים הסובלים מלקות שמיעה כזו או אחרת. הטכנולוגיה המתקדמת בתחום, לצד אנשי מקצוע מעולים ובסיס ידע שנצבר לאורך אינספור מקרים של סיוע לאנשים מאפשרים לאודיו מדיק להציע פתרונות יעילים ומותאמים אישית, עזרי שמיעה שיכולים בהחלט לשפר את איכות השמיעה והחיים. ישנם עזרי שמיעה רבים ומגוונים, החל במכשירי שמיעה מורכבים ומתקדמים ועד אביזרי עזר שמקלים על משימות ספציפיות ביומיום.

תמונה של עזרי שמיעה

מהם עזרי שמיעה?

עזרי שמיעה מכסים למעשה מגוון מוצרים ואפשרויות, כאשר הכוונה הבסיסית היא כמובן מתן מענה מדויק ואיכותי לאלו שסובלים מלקות שמיעה ברמה כזו או אחרת, מוצרים אשר עוזרים לשמוע יותר טוב, לתפקד ביתר קלות ויעילות במשימות שונות ובחיים היומיומיים וכן הלאה. אביזר עזר לשמיעה צריך להתאים למהות בעיית השמיעה של אותו אדם פרטני, האביזר צריך לתת מענה טכנולוגי לאותה בעיית שמיעה – למשל יש הבדל בין הצרכים של אדם עם בעיה עצבית בעצב השמיעה לאדם עם בעיות באוזן התיכונה למשל.

עזרי שמיעה, באופן הפשטני ביותר עוזרים לבעלי לקויות שמיעה למיניהן לשמוע יותר טוב. היישום בפועל תלוי בצרכים של כל אחד ואחת, במנגנונים הטכנולוגיים ובמותגי אביזרי העזר השונים. כפי שיוסבר מיד, יש עזרים המתחברים למכשירים קיימים על מנת לאפשר לשמוע אותם ביתר קלות, יש שהם מוצרים העומדים בפני עצמם, יש המיועדים לשיפור שמיעה כולל וממוקד למהות בעיית השמיעה ויש עזרים המיועדים למטרה ספציפית מאוד.

עזרי שמע פשוטים למשימות יומיומיות

תחום השמיעה מפותח מאוד כיום הן מבחינת הידע המקצועי שלנו על מהותן של בעיות השמיעה הן מבחינת המוצרים הקיימים לשיפור השמיעה או לסיוע לבעלי לקויות שמיעה לתפקד באופן האופטימלי. בהקשר זה, יש מגוון עזרי שמיעה פשוטים יחסית המיועדים לסיוע למשימות יומיומיות והקלה על ההתמודדות לבעלי לקויות שמיעה שונות. כמה דוגמאות למוצרים רלוונטיים ושימושיים במיוחד הן:

 • מיקרופון אלחוטי למכשיר השמיעה: מיקרופון קטן וחיצוני המאפשר לשמוע ביתר קלות ואיכות מוזיקה, הרצאות, תכני מדיה מהמחשב למשל, שיחה בין אנשים ועוד. כיום ניתן להציע למשתמשים מיקרופון חיצוני המתחבר אלחוטית למכשירי שמיעה.
 • משדר מדיה אלחוטי (סטרימר) למכשיר שמיעה: עזר שמיעה מתקדם ושימושי במיוחד, התקן טכנולוגי אלגנטי המתחבר לטלוויזיה ומאפשר לשדר אלחוטית, ישירות למכשיר השמיעה המתקדם את הקול (אודיו) של הטלוויזיה או של מערכות שמע. הגברת הטלוויזיה ישירות למכשיר השמיעה וללא אזניות מיוחדות ומסורבלות.
 • דיבורית אלחוטית לטלפון סלולרי: עזר שמיעה יעיל במיוחד המאפשר לכבדי שמיעה ובעלי לקויות שמיעה שונות לנהל שיחות טלפון סלולריות בקלות או לחלופין לשמוע מוזיקה מנגני מדיה ניידים. העברת הקול מהמכשיר באופן אלחוטי ישירות על מכשיר השמיעה.
 • עזרי שמיעה נוספים עבור משימות פרטניות כוללים למשל מגברים ומתריעים ויזואליים לצלצול בדלת או צלצול הטלפון, טלפונים נייחים עם מגברים, שעונים מעוררים מיוחדים וכן הלאה.

עזרי שמיעה לשיפור השמיעה באופן מקיף

עזרי השמיעה שבאמצעותם ניתן לשפר משמעותית את השמיעה, והם ומציעים פתרון כולל ומקיף לאנשים הסובלים מירידה בשמיעה הם, כמובן, מכשירי שמיעה. אלו עזרי שמיעה אולטימטיביים וניתן כיום להתאים אישית את מכשיר השמיעה על פי מאפיינים אסתטיים, על פי רמת מחיר וכמובן שעל פי מקור בעיית השמיעה. מכשיר שמיעה משפרים את השמיעה באופן מקיף – גם של שיחה בין אנשים וגם של הסביבה עצמה ברמה כזו או אחרת. המכשירים הם למעשה מגברים זעירים ומתקדמים טכנולוגית, קולטים את הצלילים מהסביבה ומששדרים אותם לאוזן באופן ברור, יעל ומוגבר כמובן. ישנם סוגים שונים של עזרי שמיעה אלו וההתאמה האישית הינה קריטית להצלחה ולשיפור המהותי שמכשיר כזה יכול להביא לחייהם של המטופלים.

מאמרים מומלצים...

שימוש במכשירי שמיעה? לא לחירשים בלבד! למה חשוב לטפל במהירות בבעיות שמיעה תחום השמיעה – שאלות נפוצות חלק א’

להתייעצות ללא התחייבות

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  מצא מכון שמיעה
  קרוב לביתך

  image not found

  לקטלוג
  מכשירי שמיעה

  image not found
    התקשר עכשיו
    צור קשר

  להתייעצות ללא התחייבות השאירו פרטים: