נגישות

מאגר הפתרונות שמיועדים להתמודדות וטיפול בלקויות שמיעה התרחב באופן ניכר בשנים האחרונות, ובסיועה של הטכנולוגיה ניתן כיום להגיע להתאמה ברמה הגבוהה ביותר בין הצרכים האישיים לסוג ופונקציות המכשיר, ובכך להפיק את תוצאת השמע האופטימלית.

את כלל מכשירי השמיעה ניתן לסווג על בסיס מאפייניהם השונים, מה שמקל על התאמת מכשיר שמיעה פונקציונלי, שפעילותו מיטבית.

איך לבחור מכשיר שמיעה

סוגי מכשירים ואופן השימוש

קטגוריית ה BTE, כלומר Behind the Ear היא הקטגוריה הנפוצה ביותר של מכשירי השמיעה. בתוך קטגוריה זו נהוג גם לכלול את מכשירי ה-RIC או ה-RIE מסוג רמקול בתוך התעלה (Receiver-In-The-Ear) מאחר שגם הם מורכבים מאחורי האוזן. במכשיר שמיעה BTE אורזים את כל הרכיבים האלקטרוניים הרבים של המכשיר בתוך מארז מעוצב ומודולרי, המורכב  על חלקה האחורי של אפרכסת האוזן. אל המכשיר מתחברת אוזניה המוליכה את הקול המוגבר לתוך האוזן. מכשיר שמיעה מסוג זה עשוי להתאים לכל דרגות הלקויות, החל מירידה קלה בשמיעה , ועד לירידת שמיעה חמורה או עמוקה.  כיום, מכשירי השמיעה מדגמי BTE, גם החזקים שבהם, הם ארגונומיים, מעוצבים על-ידי טובי המעצבים התעשייתיים וכוללים טכנולוגיות משוכללות ביותר. בשל מיקומם וגודלם, ניתן לשלב בהם כמות גדולה יותר של רכיבים כמו שני מיקרופונים במקום אחד, ובכך להעניק להם מגוון של תכונות נוספות המאפשרות למשתמש לשמוע טוב יותר.

קטגוריות מכשירים נוספות כוללות מכשירים שנכנסים אל תוך האוזן, באופן מלא או חלקי, ואחת נוספת היא של מכשירים שמותאמים אל תעלת האוזן, באופן מלא או חלקי. קיים מיתוס כי מכשירי שמיעה אלה נראים פחות ממכשירי שמיעה מאחורי האוזן, וכי הם משוכללים יותר ממכשירי שמיעה מדגמי BTE. אולם, לרוב, מכשירי BTE מעוצבים כך שהם “יושבים” באופן נסתר מאחורי האפרכסת, והשכלול הטכנולוגי קיים דווקא, בחלק רב מהמקרים, במכשירי BTE.

נקודה חשובה

עצם קיומו של המבחר הרב אינו מבטיח את יכולת הבחירה המיטבית, שכן, התאמה של המכשיר הנכון דורשת מומחיות רבה. הסוד טמון ביכולת להתאים את המכשיר המדויק, למצב הספציפי שלך, וזאת ניתן לעשות רק באמצעות מומחה שיוכל לאבחן את כל הצרכים, הן הפיזיולוגיים, המנטליים והרגשיים, והן אלו החברתיים, תוך שהוא מכיר על בוריים את כל סוגי המכשירים שעשויים להתאים לך.

מאמרים מומלצים...

סקירה קצרה על אביזרי שמיעה ובחירתם סקירה קצרה על אביזרי שמיעה ובחירתם סקירה קצרה על אביזרי שמיעה ובחירתם

להתייעצות ללא התחייבות

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  מצא מכון שמיעה
  קרוב לביתך

  image not found

  לקטלוג
  מכשירי שמיעה

  image not found
    התקשר עכשיו
    צור קשר

  להתייעצות ללא התחייבות השאירו פרטים: