נגישות

השוק רווי במכשירי שמיעה מסוגים שונים וההיצע עלול לבלבל. איך בוחרים מכשיר שמיעה נכון, בדרך בה הוא יתאים לצרכיכם וישרת אתכם בדרך הטובה ביותר? על מה צריך להסתכל ועל מה לא לוותר? אין תשובה מוחלטת אך ננסה לכוון אתכם כדי לקבל את התשובה הטובה ביותר.

מכשיר שמיעה דגם Starkey Livio 160

מה שונה בין מכשירי השמיעה השונים?

מכשירי השמיעה השונים נבדלים זה מזה בכמה תכונות. ישנם סוגים שונים של מכשירים הנבדלים זה מזה באופן הרכבתם על האוזן: חלקם ממוקמים מאחורי האוזן, בתוך האוזן וחלקם בתוך האוזן עצמה. לעתים, הבחירה בין סוגי המכשירים עלולה להיות מצומצמת בשל מאפייני ירידת השמיעה, הפונקציונליות הנדרשת או המחיר אותו הלקוח מוכן לשלם בעבור המכשירים.

אם אין הגבלות הנובעות מהדרישות הללו – הדבר המשמעותי הוא רצונו של המשתמש. כדאי לשים לב לכך שמכשירים הנמצאים בתוך האוזן מופעלים על ידי סוללות מתכלות קטנות בלבד. עלות הסוללות עשויה להיות במחיר של כ-200 ₪ לחבילה של 60 סוללות, אך כיוון שסוללות קטנות יש צורך להחליף כל 2-3 ימים (בניגוד, לדוגמה לסוללות הגדולות ביותר אותן נדרש להחליף כל כשבועיים) – ההוצאה השוטפת על סוללות עבור מכשירים אלו תהיה יקרה יותר.

מה השוני בין מכשירי השמיעה השונים?

בנוסף, כדאי גם לקחת בחשבון בעיות מוטוריות, למשל כאלו אשר עלולות לצוץ בגילאים מבוגרים אשר יקשו על ההתעסקות עם המכשירים הזעירים שבהם נדרשת החלפת סוללות בתדירות גבוהה.

השוני העיקרי השני, ועליו נרחיב בסעיף הבא, הוא הפונקציונאליות אותה מכשיר השמיעה מספק. מכשירי שמיעה הם ציוד היי טק מתקדם – ישנם כאלו אשר מספקים דרישות רבות, אף מעבר למכשיר שמיעה, ואחרים מציעים פעולות ספורות שיתכן והן אינן מספיקות.

מהן הדרישות הנוספות שצריך לקחת בחשבון ?

דרישות נוספות אותן יש לקחת בחשבון כאשר באים לבחור במכשיר שמיעה הן עלותו של המכשיר – מחירם של מכשירי השמיעה עשוי לנוע סביב אלפי ₪ למכשיר, כשלחלק מהמכשירים יש אפשרות מימון שונות כמו ביטוחי בריאות פרטיים, סבסוד של קופות החולים או הנחות מיוחדות ללקוחות מכון השמיעה. מכשירים מתקדמים בעלי פונקציות רבות – יהיו גם יקרים יותר. בבחירת מכשיר שמיעה פנו למכון המתמחה במכשירי שמיעה, כזה בעל שירות טוב, ובחרו במכשיר השמיעה המתקדם ביותר, בהתאם לתקציבכם.

מכשירי השמיעה Resound

פונקציונאליות של מכשירי השמיעה

 • סוללות למכשיר שמיעה – הקפידו לבדוק האם יש צורך בסוללות או שמדובר במכשיר שמיעה נטען. הטענת מכשיר השמיעה חוסכת כסף רב בהוצאות השוטפות על החלפת סוללות למכשירים אלו אך מחייבת רכישה חד-פעמית של מטען ייעודי למכשירי השמיעה.
 • מנגנון הפחתת רעשים – אחת הבעיות הנפוצות איתן מתמודדים אנשים בעלי ירידה בשמיעה היא הבנת דיבור בסביבה בה יש רעשי רקע, לדוגמה רכב או מסעדה. מכשירי שמיעה מתקדמים מצוידים במנגנון הפחתת רעשים המאפשר לבדל את צלילי הדיבור ולהקל על נוחות השמיעה גם בתנאים קשים.
 • מנגנון להקלת טינטון – טינטון הוא רעש רקע פנימי באוזניים שאינו נגרם מצלילים חיצוניים. אלו הסובלים מטנטון לרב גם סובלים מירידה בשמיעה ומכשירי שמיעה יכולים במקרים מסוימים להקל על תופעות הטינטון. מנגנון להקלת הטנטון יכול להשמיע צלילים ממסכים לצלילי הטנטון ובכך לנסות להדחיק את שמיעתו.

השפעת הטינטון על השמיעה באוזן

 • מיקרופון למכשיר השמיעה – ישנם מכשירים המצוידים במיקרופון אחד וישנם כאלו המצוידים במספר מיקרופונים. ככל שישנם יותר מיקרופונים במכשיר, כך ישנה אפשרות טובה יותר למשתמש להפחית רעשים מכיוונים בלתי רצויים.
 • קישוריות לטלפון חכם – מכשירי שמיעה מתקדמים ביותר יודעים היום לתת פונקציונאליות רבה מעבר להגברת צלילים בלבד. מכשירי שמיעה חכמים ידעו לנתב שיחות טלפון ישירות דרך מכשירי השמיעה, להשמיע תזכורות ואפילו לתרגם במידת הצורך. קישוריות זו גם מאפשרת שליטה קלה ונוחה על מכשירי השמיעה מכיוון הטלפון הסלולרי.

חיבור מכשיר השמיעה לטלפון הסלולרי

איך לבחור מכשיר שמיעה?

ראשית, יש לבחור את מכון השמיעה הטוב ביותר. רצוי לבחור במכון מהימן בעל תודעת שירות גבוהה ומגוון שירותים – בדיקות שמיעה והתאמת מכשיר השמיעה, אימון שמיעה, תחזוקה ומתן אחריות על מכשירי השמיעה ועל מוצרים נלווים. שנית, עליכם לחשוב על ההוצאה הכרוכה בכך ולהבין כי ההטבה בעקבות הרכבת מכשירי שמיעה היא אחת מההשקעות הטובות ביותר שתעשו למען עצמכם וסביבתכם.

במסגרת התאמת מכשיר שמיעה המכון יבצע בדיקות שמיעה על ידי צוות מיומן אשר יקבע אילו מבין מכשירי השמיעה יכולים להתאים עבור ירידת השמיעה הייחודית לכם. רצוי לבחור במכשיר השמיעה המתקדם ביותר במסגרת התקציב אשר נמצא מתאים לענות על הצרכים הספציפיים המאפיינים אתכם. כיום ישנם מכשירים קטנים וקלים אשר כמעט ואינם נראים מבחוץ, מכשירים הניתנים להטענה ומכשירים מתקדמים שמתאימים לתנאים שונים. אנשים פעילים בסביבות משתנות יזדקקו למכשירים שונים מכאלו אשר עובדים בסביבה שקטה במיוחד, לדוגמה.

לא כדאי לדחות את התאמת מכשיר השמיעה. אולי מדובר בהוצאה חד-פעמית אך היא יכולה לשפר את איכות החיים, להסיר מגבלות ואף לסייע בקוגניציה בגיל מבוגר יותר. ככל שמקדימים יותר בהתאמת מכשיר שמיעה כך הסיכוי עולה שההסתגלות אליו תהיה מהירה וקלה יותר.

התאמת מכשיר השמיעה לאוזן

מאמרים מומלצים...

איבוד שמיעה פתאומי איך מנקים מכשיר שמיעה בקלות? בדיקת שמיעה לתינוקות וילדים

להתייעצות ללא התחייבות

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  מצא מכון שמיעה
  קרוב לביתך

  image not found

  לקטלוג
  מכשירי שמיעה

  image not found
    התקשר עכשיו
    צור קשר

  להתייעצות ללא התחייבות השאירו פרטים: