נגישות

בדיקת שמיעה עם קלינאי תקשורת

קלינאי תקשורת

קלינאי תקשורת הוא תרפיסט בתחום הפרה-רפואי שעוסק בטיפול לקויות תקשורת שונות. הפרופסיה עוסקת במחקר של הפרעות תקשורת ואנשי מקצוע בתחום עוסקים באבחון, טיפול ושיקום של הפרעות תקשורת על כל סוגיהן. הפרעות תקשורת יכולות להופיע בכל מני תצורות והמקורות להן רבים ומגוונים. הן יכולות להיות קשורות לבעיות התפתחות השפה, או להיות תוצאה של לקות שמיעה מולדת או נרכשת. הן יכולות להיות קשורות בדיבור עצמו, בתהליכי בליעה והן נוגעות גם לעולם הרחב של תקשורת הבלתי מילולית.
בין אם כתוצאה מסיבה גנטית מולדת ובין אם כתופעה נרכשת שנוצרה עם הזמן לקות ששמיעה, ובמיוחד כזו שלא טופלה מיד ונתמכה על ידי אמצעי שמיעה, תשפיע על אופן ואיכות התקשורת שלנו באופן ישיר. עבודה עם קלינאי תקשורת תוכל לא רק לשקם את הפרעות התקשורת הקיימות, אלא בשילוב עם מכשירי שמיעה מתאימים ניתן יהיה למנוע לקויות תקשורת עתידיות שסביר מאד שתתפתחנה בהיעדר טיפול הולם.

כמה דברים שכדאי לדעת על המקצוע עצמו

 • קלינאות תקשורת הוא תחום רחב מאד שחולש על אספקטים שונים זאת במטרה לספק מענה לכל אחד מהגורמים השונים שיכולים להשפיע על חלקים רבים כל כך של התקשורת שלנו, החל מהפרעות בהגייה, דרך הפרעות בהבנת שפה, הפרעות בליעה ועוד.
  – הפרעות תקשורת יכולות להיגרם כתוצאה ממצב פיזי או מצב נפשי- מנטאלי.
  – תפקידו של קלינאי תקשורת הוא לאפשר תקשורת קלה ונוחה, לצורך כך הוא מספק מערך טיפול שכולל תרגול והדרכה. במסגרת הטיפול הוא מאפשר שיפור מיידי באמצעות התאמת טכנולוגיה, כמו מכשיר שמיעה. זאת ועוד, מערך הטיפול של קלינאי תקשורת כולל גם בניית מערכי מניעה מפני מצבים עתידיים לא רצויים בדוגמת ירידה בתפקוד, היווצרותן של הפרעות נוספות ועוד.
 • – הזמן הוא גורם משמעותי. איתור מוקדם של הפרעות ומקורן, וטיפול בהם הוא קריטי למצבו של המטופל ולרמות התפקוד שלו. טיפול אצל קלינאי תקשורת יעצור התדרדרות וישקם את המצב, במקרים רבים הוא ימנע נזקים כרוניים וככל שהוא יחל מוקדם יותר, כך ייטיב.
  – להפרעות תקשורת יש השפעה היקפית לא רק על התפקוד של יכולת התקשורת שלנו מבחינת דיבור או שמיעה. יש להן השלכות חברתיות, התפתחותיות ופרטיות רבות, מן הסתם השפעות מהותיות על איכות החיים ותחושת האושר בפרט. הטיפול אצל קלינאי תקשורת הוא מציל חיים של ממש.

מאמרים מומלצים...

ליקוי שמיעה אצל תינוקות – אבחון וטיפול אביזרי שמיעה איבוד שמיעה פתאומי

להתייעצות ללא התחייבות

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  מצא מכון שמיעה
  קרוב לביתך

  image not found

  לקטלוג
  מכשירי שמיעה

  image not found
    התקשר עכשיו
    צור קשר

  להתייעצות ללא התחייבות השאירו פרטים: