נגישות

תחום השמיעה, ובייחוד תחום מכשירי השמיעה, סובל מדעות קדומות לרוב. לפניכם כמה מהמיתוסים הנפוצים בתחום ולצידם העובדות לאשורן.

ירידה בשמיעה מיתוס

מיתוס – רק מעט אנשים סובלים מירידה בשמיעה.

עובדה–  לפי הסטטיסטיקה המקובלת למעלה מ-10% מאוכלוסיית העולם המערבי סובלת מליקוי שמיעה בדרגה כזו או אחרת.

מיתוס – במרבית המקרים של ירידה בשמיעה לא ניתן לעשות דבר.

עובדה – כיום, בלמעלה מ-90% של המקרים ניתן לשפר את השמיעה באמצעות שימוש במכשירי שמיעה.

מיתוס – מכשירי שמיעה הם בולטים ומכוערים.

עובדה – טכנולוגיות חדשות הפכו את מכשירי השמיעה לדיסקרטיים וקוסמטיים ביותר. טובי המעצבים עוסקים כיום בעיצובם של מכשירי שמיעה לנוחות ויופי. במרבית המקרים, רוב האנשים לא ישימו לב למכשירי השמיעה שאתם מרכיבים אם לא תספרו להם.

מיתוס – מכשירי שמיעה זה רק לחרשים.

עובדה – רוב מוחלט של האנשים המרכיבים מכשירי שמיעה סובלים מירידות שמיעה שאינן בדרגת חירשות. חלק גדול מהם הוא בדרגת ליקוי קל עד בינוני.

מיתוס – ירידה בשמיעה משמעה כי אנו זקוקים לעצמה חזקה יותר כדי לשמוע קולות.

עובדה – ירידת שמיעה אינה קשורה רק לעוצמת הקולות אלא, בין היתר, גם לתדירות (גובה הצליל). לכן, לעתים תכופות נשמע את התלונה "אני שומע אבל לא מבין", למרות שמדובר בעצמה סבירה.

מיתוס – לחיות עם ירידה בשמיעה אינו דבר נורא כל כך.

עובדה – מעטים הם הקשיים והתסכולים הכרוכים בליקוי כמו במקרה של ירידה בשמיעה. ירידת שמיעה ללא טיפול פוגעת קשות בכם ובסובבים אתכם.

מיתוס – מכשירי שמיעה טובים באמת יקרים מאד.

עובדה – שמיעה טובה על-ידי שימוש בטכנולוגיה טובה יותר היא בהישג ידו של כל אדם. מחירם של מכשירי שמיעה אינו זול. אולם, המחיר צריך להיבחן בהתאם לתועלת שהם מעניקים ולאינטנסיביות השימוש בהם. בפרמטרים אלה, מעטים האביזרים שיכולים להתחרות במכשירי שמיעה. אנשים משקיעים סכומים ניכרים בטיפולים רפואיים ואחרים, אך לעתים קרובות זונחים את שמיעתם. מכשירי שמיעה היא אחת מההשקעות הטובות ביותר שתבצעו עבור עצמכם. בנוסף, קופות החולים במדינת ישראל מעניקות הנחות ומשתתפות בסכומים ניכרים ברכישת מכשירי שמיעה. אפשר להתחיל מאוחר להרכיב מכשירי שמיעה.

ככל שנקדים לבצע בדיקת שמיעה ובמידת הצורך להרכיב מכשירי שמיעה כך הדבר יטיב עמנו. מערכת השמיעה זקוקה לגירויים, וכשאלה לא קיימים כתוצאה מירידה בשמיעה, המערכת עלולה להתנוון. הרכבת מכשירי שמיעה מוקדם ככל האפשר מסייעת בשימור התפיסה של מערכת השמיעה שלנו.

מאמרים מומלצים...

מהי לקות שמיעה? רגע לפני שרוכשים מכשיר שמיעה סקירה קצרה על אביזרי שמיעה ובחירתם

להתייעצות ללא התחייבות

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  מצא מכון שמיעה
  קרוב לביתך

  image not found

  לקטלוג
  מכשירי שמיעה

  image not found
    התקשרו עכשיו
    צרו קשר

  להתייעצות ללא התחייבות השאירו פרטים: