נגישות

מבין טווח קטן למדי של חמישה חושים בלבד הקיימים ברשותנו, רבים נוהגים להגדיר את חוש השמיעה כאחד החשובים ביותר, ובצדק. חוש השמיעה הוא חוש עיקרי בהתנהלותנו השוטפת בעולם שבו אנו חיים באמצעותו אנו יכולים להקשיב במהלך שיחה, לנהל שיחות טלפון וליהנות מהמוזיקה האהובה עלינו . בנוסף, חוש השמיעה יכול במקרים רבים להציל את חיינו כמו למשל במקרה של רכב הצופר לנו כאשר הוא עומד (חלילה) לפגוע בנו.

speed-(1)

ככל שאנו מתבגרים, גדל במידה רבה הסיכוי לבעיות שמיעה שונות ומגוונות ומתוך כך ירידה בשמיעה. בעידן שבו אנו חיים ניתן לאבחן ולטפל ביעילות רבה בבעיות שמיעה רבות וליהנות משמיעה טובה גם בגילאים מתקדמים במיוחד.

מכיוון שלחוש השמיעה חשיבות רבה, גם פגיעה קלה בו או ירידה קלה באיכותו יש בה כדי להשפיע במידה ניכרת על איכות חיינו. על כן, גם אם אתם חשים בבעיות שמיעה קלות, מוטב לגשת בהקדם האפשרי לאבחון מקצועי אשר יבדוק את מהות הבעיה ויעניק לה את הטיפול ההולם.

באותה נשימה חשוב לומר כי מכשירי שמיעה, הם כיום אביזר קטנטן במיוחד, ובמקרים רבים אפילו כמעט בלתי נראה. על כן גם אם חלה הידרדרות משמעותית בשמיעה שלכם, אל לכם לחשוש מכך שתצטרכו להשתמש במכשיר שמיעה – אלא בדוק להפך. אותו מכשיר שמיעה הולך לשפר את איכות חייכם ללא היכר ולהפוך אותם לפשוטים יותר ובהחלט גם נעימים יותר.

הדרדרותן של בעיות השמיעה

תחום השמיעה כולל בתוכו מגוון רחב למדי של בעיות רפואיות שונות. חלק מאותן בעיות יכול להידרדר במגמה איטית במיוחד הנמשכת אפילו על פני עשרות של שנים. מנגד ישנן בעיות שמיעה אשר נוטות להידרדר במהירות רבה – ממצב של ירידה קלה בשמיעה עד למצב של איבוד שמיעה, כמעט טוטלי.

במידה שאתם חשים בעיות שמיעה, ואפילו אם מדובר בירידה קלה בשמיעה, אשר כמעט אינה משפיעה על חייכם מוטב למהר ולבצע בדיקת שמיעה על מנת לבדוק את מהותה. אם הירידה בשמיעה כבר מורגשת יתכן בהחלט שכבר עברתם את השלב ההתחלתי (אשר במקרים רבים הוא כלל אינו מורגש) ואתם נמצאים בעיצומו של תהליך הידרדרות מהיר בטיב השמיעה.

טיפול מהיר בבעיות שמיעה

גם בעיות שמיעה, כמו גם בבעיות רפואיות אחרות, מוטב ‘לתפוס’ אותן כמה שיותר מוקדם. ראשית מכיוון שככל שמטפלים בבעיה בשלב מוקדם יותר כך הבעיה היא פחות חמורה וניתן לטפל בה ביעילות ובמהירות רבות יותר. מעבר לכך, ככל שמתחילים את הטיפול בבעיה מוקדם יותר, כך גם סביר להניח שהיא יחסית קטנה יותר ונזק רב עוד לא נגרם.

רמת המקצועיות של המטפלים בתחום והטכנולוגיה המתקדמת מאפשרים להניק טיפול מהיר וממוקד לחלק ניכר מבעיות השמיעה. אל תמתינו עד להידרדרות המצב, טפלו בבעיית השמיעה שלכם עוד היום!

מאמרים מומלצים...

מכשירי שמיעה לילדים ותינוקות טכנולוגיות אלחוטיות במכשירי שמיעה בדיקת רפלקס אקוסטי

להתייעצות ללא התחייבות

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  מצא מכון שמיעה
  קרוב לביתך

  image not found

  לקטלוג
  מכשירי שמיעה

  image not found
    התקשר עכשיו
    צור קשר

  להתייעצות ללא התחייבות השאירו פרטים: