נגישות

רכישת מכשיר שמיעה היא החלטה מורכבת ומלאת משתנים. מגוון מכשירי השמיעה הקיימים בשוק אינם מקלים על ההחלטה איזה מכשיר לרכוש ולאילו היבטים צריך לשים לב. במדריך הזה ננסה לכסות את עיקרי הדברים: מה ההבדלים בין המכשירים השונים ואיך מומלץ לבחור מכשירי שמיעה עבורכם גם אם מדובר במכשירים קטנים יחסית.

איך עובד מכשיר שמיעה חכם?

מכשיר שמיעה חכם כולל מספר רכיבים: מיקרופון שתפקידו לקלוט את הקולות המגיעים מהסביבה ולהפוך אותם לאותות חשמליים, מגבר אשר כשמו כן הוא מגביר את הצליל הנקלט, רמקול (אחד או יותר) המיועדים להגביר את עוצמת הצליל לאוזן הנזקקת להגברה, "מח" – שבב אלקטרוני שתפקידיו משתנים בהתאם לסוג המכשיר: להגביר צלילי שיחה תוך החלשת צלילי רקע כגון שואב אבק ברקע, יכולת לזהות ולנטרל קפיצות רעש פתאומיות, נטרול צלילי פידבק או אפילו יכולות תקשורת בלוטות' עם הטלפון הסלולרי. סביב כל הרכיבים הפונקציונאליים הללו, ישנן גם הסוללות אשר מספקות כוח למכשיר והמעטפת המגנה על רכיבי המכשיר מפגעים חיצוניים.

מכשירי muse בהתאמה אישית

הסוגים השונים של מכשירי השמיעה

 • BTE, מאחורי האוזן – אלו מכשירי שמיעה הממוקמים מאחורי האוזן
 • RITE / RIC– מכשיר השמיעה ממוקם מאחורי האוזן אך הרמקול ממוקם בתוך האוזן עצמה. לרוב מדובר במכשירי שמיעה קטנים יותר ממכשירים שכל רכיביהם נמצאים מאחורי האוזן
 • ITE– מכשיר הממוקם באפרכסת באוזן וממלא אותה באופן מלא או חלקי. התקדמות טכנולוגית מאפשרת שימוש במכשירי שמיעה קטנים אלו גם עבור לקויות שמיעה חמורות תוך שימוש בטכנולוגיות שמציעות מנגנוני הגנה מרעשי רקע, מגוון רחב של חומרים והתאמה למבנה האוזן.
 • ITC– מכשירי השמיעה הקטנים הללו ממוקמים בתעלת האוזן והופכים את מכשירי השמיעה לבלתי נראים כמעט. גם כאן – התקדמות טכנולוגית הופכת את ביצועיהם למפתיעים.
 • CIC / MINI CIC / IIC– מכשירים זעירים במיוחד המוסתרים לחלוטין בתעלת האוזן. מכשירים אלו עוברים התאמה אישית למבנה האוזן.
 • מכשיר המרטיט את העצם מאחורי האוזן ומולבש על משקפיים או קשת לשיער.

קטגוריה אחרת של מכשירי שמיעה היא מכשירי שמיעה אשר מושתלים בניתוח לאוזן הפנימית כגון שבל שבלולי או BAHA המושתל לעצם ומפעיל באופן ישיר את עצב השמיעה. היתרון של המכשירים הדיגיטליים המתקדמים היא ביכולת של שבב המכשירים לעבד את הצלילים להתאמה טובה יותר לדרישה הספציפית – הגברת אותות בתדר מסוים, נטרול רעשי רקע וכדומה.

טיפים לרכישת מכשיר שמיעה

הטיפ הראשון נוגע למחירי מכשירי השמיעה – עלותם של מכשירי שמיעה נעה בטווח רחב מאד. ככל שהמכשיר מתקדם יותר ומציע מגוון רחב יותר של אפשרויות שיפור השמיעה ואיכות החיים, כך עלותו לרב עולה. ייתכן שהמחיר הראשוני יהיה גבוה יחסית, אך זו השקעה משלמת ביותר לאורך זמן. ככלל, ההשקעה במכשירי שמיעה מעולים היא אחת מההשקעות הטובות ביותר שתוכלו לעשות בחייכם. זוהי השקעה מצוינת באיכות החיים שלכם. אם התפשרתם על איכות מכשירי השמיעה ומכון השמיעה, אתם עלולים להשאיר את מכשירי השמיעה במגירה. כמו כן, כדאי לבדוק לאילו הנחות אתם זכאים כחברי מועדון לקוחות, הנחות מקבילות להשתתפויות קופות החולים, השתתפויות קופות החולים או השתתפויות של ביטוחי בריאות פרטיים.

טיפ שני סובב סביב מכוני שמיעה. קיים תהליך הסתגלות לשימוש במכשירי השמיעה, תהליך שאינו בהכרח קצר ויכול להימשך מספר חודשים. בחרו במכון שמיעה המציע מגוון רחב של מכשירי שמיעה כך שתוכלו לבחור במכשיר שמיעה המתאים במיוחד עבורכם ועבור הצרכים שישרתו אתכם באופן הטוב ביותר. מכשירי שמיעה למבוגרים, לדוגמה, לא בהכרח יהיו אלו המתאימים לאנשים צעירים יותר שאינם חוששים להשתמש בטלפונים חכמים על מנת לכייל ולהתאים את המכשיר לצרכיהם. בחרו במכון שמיעה המציע תמיכה ושירות לאחר רכישת המכשיר – שירותי תחזוקת מכשירי השמיעה, כיוונים וכן אחריות מקיפה למכשירים. חברת אודיו מדיק לדוגמא, מציעה שירות מקצועי ומוביל אשר מתחיל מהתאמת מכשירי השמיעה דרך שירות שוטף ללקוחות, אחריות למכשירים וסיוע במעבדת השירות הטכני המרכזית.

מכשירי ReSound

מכשירי ReSound One הם מכשירי שמיעה קטנים מאד הממוקמים בחלקם מאחורי האוזן. הם מגיעים במגוון צבעים רחב המשתלב באופן טבעי עם צבע העור והשיער. המכשירים הללו כמעט ונסתרים, בשילוב עם מיקרופון שלישי ורמקול הממוקמים בתוך תעלת האוזן עצמה וכך מאפשרים חווית שמיעה טבעית. המכשיר משתמש במבנה האוזן האישי שלכם לקבלת צליל מלא וטבעי עם תחושת מיקום הצלילים במרחב. המכשיר כולל פונקציות מתקדמות כגון Environmental Optimizer II אשר מתאים את עצמו אוטומטית ומיידית למצבים אקוסטיים משתנים לקבלת איכות שמיעה מיטבית. All Access Directionality משווה ומחשבת את המידע האקוסטי משתי האוזניים ומאפשרת חווית שמיעה מצוינת אפילו במצבים מאתגרים. פונקציית Ultra Focus מאפשרת  התמקדות בדיבור של אנשים הנמצאים לפניכם. מכשירי ReSound One כוללים טכנולוגיות מתקדמות להנחתת רעשים,  נטרול צפצופים, סוללות נטענות עם משך חיים ארוך, ניהול שיחות טלפון והזרמת מוסיקה ממכשירים סלולריים מתקדמים תואמים וציפוי מיקרוני מיוחד המקנה הגנה מלכלוך ולחות.

מכשירי שמיעה LiNX2 7

מאמרים מומלצים...

איך מתמודדים עם קרובים שמסרבים להרכיב מכשירי שמיעה הניואנסים הקטנים: בחירת מכשיר שמיעה בעידן המודרני (2021) איך מנקים מכשיר שמיעה בקלות?

להתייעצות ללא התחייבות

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  מצא מכון שמיעה
  קרוב לביתך

  image not found

  לקטלוג
  מכשירי שמיעה

  image not found
    התקשרו עכשיו
    צרו קשר

  להתייעצות ללא התחייבות השאירו פרטים: