Posted on

התאמת מכשיר שמיעה

חזור

מכשירי שמיעה, לפחות אלה מתוצרת החברות המובילות בתחום, הינם אביזרים מתקדמים בעלי טכנולוגיה המשולבת בתוך גוף קטן, אלגנטי ונסתר ברובו. לגוף מכשירי השמיעה, מוכנסים שלל רכיבים אלקטרוניים ומערכות הגברה מתקדמות. מכשיר השמיעה מתפקד כמגבר קול קטן ומשוכלל במיוחד. מגוון התכונות והאפשרויות הגלומות במכשירי השמיעה מצריכות התאמה על-ידי אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים בלבד במכון השמיעה. התאמה מקצועית של מכשירי שמיעה בהתאם לצרכיו ומאפייניו של המטופל היא קריטית להצלחה, ולכך שהמכשיר אכן יספק מענה אופטימלי ככל שניתן.

צפו בראיון עם גלית וייס, קלינאית תקשורת באודיו מדיק, המסבירה את נושא התאמת מכשירי שמיעה:

ביצוע בדיקת שמיעה מתאימה

כאשר יש חשש לירידה בשמיעה, מומלץ מאד להיבדק על-ידי רופא אף אוזן גרון. בדיקות אלה חשובות מאד לשלילת בעיות קליניות אחרות או נוספות, העשויות לחייב אבחונים נוספים או המשך טיפול רפואי-תרופתי. במסגרת אבחון השמיעה, תתבצע בדיקה במכון שמיעה על ידי קלינאי תקשורת. ביצוע הבדיקה היא תנאי הכרחי בלעדיו לא ניתן להתקדם בהתאמת מכשירי שמיעה.
בדיקת השמיעה מתבצעת בחדר מיוחד במכון השמיעה המבודד מרעשי חוץ, באמצעות ציוד בדיקה מיוחד והיא אינה כרוכה בכאב או באי נעימות. הבדיקה תיתן תמונה עדכנית של מצב השמיעה של המטופל, לרבות לגבי חומרת הירידה בשמיעה ומקורות אפשריים לסיבת קיומה – ירידת שמיעה עצבית-חישתית (sensori-neural), הולכתית (conductive) או מעורבת. תוצאות בדיקת השמיעה יירשמו על-גבי טופס שבו מופיע גם תרשים האודיו גרמה, המשקפת באופן גרפי את תוצאות בדיקת השמיעה כפונקציה של תדרים ועוצמות.

קלינאית התקשורת המליצה לכם על מכשירי שמיעה?

אם קלינאית תקשורת המליצה לכם לשפר את שמיעתכם באמצעות שימוש במכשירי שמיעה, אז הגיע הזמן לגשת למכון שמיעה שיוכל להעניק לכם שירות אישי יותר ולהתאים לכם מכשיר שמיעה בהתאם לצרכים שלכם.

tokrs1-(1)

כיצד אדע מהם מכשירי השמיעה הטובים ביותר עבורי?

אם אתם תוהים לעצמכם אילו מכשירי שמיעה הכי טובים עבורכם, חשוב שתדעו שהתאמת המכשירים מתחילה בראש ובראשונה באיכות מכון השמיעה ואנשי הצוות המלווים שלו אתכם בתהליך. הניסיון של צוות המכון, המקצועיות, הכרת הטכנולוגיות הקיימות ויכולת ההתאמה האישית של המכשיר לכל לקוח ולקוח הן חיוניות לשיפור איכות החיים של מי שירכיב מכשירי שמיעה.

הנה כמה טיפים שיסייעו לכם לבחור את מכון השמיעה ומכשירי השמיעה הטובים ביותר עבורכם:

  1. בהתאמת מכשירי שמיעה נלקחים בחשבון מספר רב של גורמים ומשתנים – החל, כמובן, ממאפייני וחומרת הירידה בשמיעה ממנה המטופל סובל, דרך העדפותיו ורצונותיו ועד למבנה האנטומי של האוזניים. קחו בחשבון שהתאמת מכשירי שמיעה היא תהליך הכולל כמה מפגשים במכון. לכן, דאגו לבחור מכון בעל ניסיון הקרוב לביתכם או על כל פנים, כזה שיהיה לכם נוח להגיע אליו.
  2. זכותכם לקבל מכשירי שמיעה לתקופת ניסיון במסגרתה תוכלו לבחון את השימוש במכשירי שמיעה ויכולותיהם לשיפור איכות חייכם. הדבר יסייע לכם גם להתרגל באופן הדרגתי לשמוע מחדש צלילים וקולות ש"נעלמו" עם השנים.
  3. בזמן תקופת הניסיון, חשוב לקחת בחשבון הן את הנוחות הפיזית והן את הנוחות מבחינה אסתטית. זכרו שמכשירי השמיעה ילוו אתכם לאורך זמן ולכן, חשוב להרגיש בנוח כשאתם מרכיבים אותם.
  4. הקפידו לשתף את קלינאית התקשורת המטפלת בכם במכון השמיעה במוקדים המרכזיים בהם אתם נתקלים בקשיים שמיעתיים בחיי היום-יום. מכשירי שמיעה אמורים בסופו של דבר להיות מותאמים לצרכים האישיים שלכם.

אז אילו מכשירי שמיעה הכי טובים?

מכשירי השמיעה נחלקים לגדלים שונים ולרמות שונות. כלומר מכשיר שמיעה יכול להיות באותו הגודל אך ברמת טכנולוגיה שונה ולהיפך, מכשירי שמיעה בגדלים שונים יכולים להיות כמעט באותה רמה. הסיבה למגוון רב כל כך של מכשירים, הוא כיוון שלכל משתמש יש את המכשיר שהכי טוב לו, מבחינת הגודל, האיכות ואפילו הצבע. המכשיר הכי טוב בשבילך, הוא המכשיר שהכי מתאים לך.
חשיבות ההיכרות עם הלקוח וצרכיו היא חיונית. אנו באודיו מדיק מתמחים בדיוק בהיבט הזה – התאמת המכשירים המתאימים ביותר לכל לקוח לפי הצרכים שלו. אנו נבחן את כל הבדיקות שלכם, את חיי היומיום שלכם ואת מאפייני ליקוי השמיעה, ולאחר מכן נבצע את התאמת מכשיר השמיעה מתוך מגוון המכשירים המתקדמים שברשותנו.

מאמרים מומלצים...