נגישות

מכשירי שמיעה, לפחות אלה מתוצרת החברות המובילות בתחום, הינם אביזרים מתקדמים מאוד טכנולוגית, המשולבת בתוך גוף קטן, אלגנטי ונסתר ברובו. לגוף מכשירי השמיעה, מוכנסים שלל רכיבים אלקטרוניים ומערכות הגברה מתקדמות. מכשיר השמיעה מתפקד כמגבר קול קטן ומשוכלל במיוחד. מגוון התכונות והאפשרויות הגלומות במכשירי השמיעה מצריכות התאמה על-ידי אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים בלבד במכון השמיעה. התאמה מקצועית של מכשירי שמיעה בהתאם לצרכיו ומאפייניו של המטופל היא קריטית להצלחה, ולכך שהמכשיר אכן יספק מענה אופטימלי ככל שניתן.

tokrs1-(1)

כמובן, שמכשירי שמיעה מ”בית טוב” הם בגדר חובה כמעט לצורך הצלחת ההתאמה ותהליך ההתרגלות אליהם של המשתמש. אולם, לא פחות חשוב מכך הוא האדם שעוסק בהתאמתם של מכשירי השמיעה – הידע, הניסיון, המומחיות, ההכשרה והיכולות הבין-אישיות של אנשי המקצוע במכון השמיעה הן אלה שעושות את ההבדל בין הצלחה לאי הצלחה.

בהתאמת מכשירי שמיעה נלקחים בחשבון מספר רב של גורמים ומשתנים – החל, כמובן, ממאפייני וחומרת הירידה בשמיעה ממנה המטופל סובל, דרך העדפותיו ורצונותיו ועד למבנה האנטומי של האוזניים.

ביצוע בדיקת שמיעה מתאימה

כאשר יש חשש לירידה בשמיעה, מומלץ מאד להיבדק על-ידי רופא אף אוזן גרון. בדיקות אלה חשובות מאד לשלילת בעיות קליניות אחרות או נוספות, העשויות לחייב אבחונים נוספים או המשך טיפול רפואי-תרופתי. במסגרת אבחון השמיעה, תתבצע בדיקה במכון שמיעה על ידי קלינאי תקשורת. ביצוע הבדיקה היא תנאי הכרחי בלעדיו לא ניתן להתקדם בהתאמת מכשירי שמיעה.
בדיקת השמיעה מתבצעת בחדר מיוחד במכון השמיעה המבודד מרעשי חוץ, באמצעות ציוד בדיקה מיוחד והיא אינה כרוכה בכאב או באי נעימות. בדיקת השמיעה תיתן תמונה עדכנית של מצב השמיעה של המטופל, לרבות לגבי חומרת הירידה בשמיעה ומקורות אפשריים לסיבת קיומה – ירידת שמיעה עצבית-חישתית (sensori-neural), הולכתית (conductive) או מעורבת. תוצאות בדיקת השמיעה יירשמו על-גבי טופס שבו מופיע גם תרשים האודיו גרמה, המשקפת באופן גרפי את תוצאות בדיקת השמיעה כפונקציה של תדרים ועוצמות. בדיקת שמיעה מהווה את הבסיס לכל החלטה בדבר טיפול בעתיד ושימוש במכשירי שמיעה כפתרון לשיפור השמיעה.

מאמרים מומלצים...

מהי לקות שמיעה? מכשירי שמיעה לילדים ותינוקות הנחתת רעשים במכשירי שמיעה

להתייעצות ללא התחייבות

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  מצא מכון שמיעה
  קרוב לביתך

  image not found

  לקטלוג
  מכשירי שמיעה

  image not found
    התקשר עכשיו
    צור קשר

  להתייעצות ללא התחייבות השאירו פרטים: