נגישות

האוזן שלנו היא לעתים איבר הרגיש לחשיפה סביבתית ולצורך כך אנחנו משתמשים לעתים באטמי אוזניים. אטמי אוזניים חוסמים פיזית את פתח הכניסה לתעלת השמע החיצונית ומסוגלים להגן עלינו מפני נזקים. חשוב מאוד לבצע את התאמת אטמי האוזניים בצורה מושלמת על מנת לזכות בנוחות שימוש ויכולת אטימה מקסימלית.

אטמי אוזניים – אימתי?

אטמי אוזניים - מתי משתמשים

כאמור, אטמי אוזניים מהווים מחסום. ישנם 2 מקרים בהם נהיה מעוניינים לחסום באופן פיזי את הכניסה לתעלת השמע החיצונית :

 • חדירת מים – עשויה לגרום לדלקות אוזניים ולפגיעה בעור התוף. ישנן אוכלוסיות אשר מועדות מראש לחדירת מים מזיקה אל תוך תעלת השמע וזאת עקב מבנה אנטומי המעודד זאת. כמו כן, כאשר קיים נקב בעור התוף או לאחר ניתוח כפתורים, ישנה הנחיה להימנע ככל שניתן מחדירת מים אל תוך האוזן שכן הסיכוי להתפתחות זיהום במצבים אלו גבוה. באמצעות אטמי אוזניים ניתן להתקלח ולשחות ללא חשש.
 • סינון וויסות רעשים – חשיפה לרעש חזק ולאורך זמן עלולה לפגוע באופן בלתי הפיך בחלקים שונים במערכת השמיעה שלנו, מה שעלול לגרום לירידה בשמיעה ו/או טינטון. התופעה שכיחה בעיקר אצל עובדים אשר נחשפים שעות רבות ביום ובאופן קבוע לתנאי רעש חזקים במיוחד, דבר שעלול להוביל לירידה קבועה בשמיעה והרכבת מכשירי שמיעה. ישנם סוגים שונים של אטמי אוזניים כנגד רעש: כאלה המנחיתים בקו ישר את כל קשת הצלילים (עבור מוזיקאים ועובדים בעוצמות רעש גבוהות ביותר) או כאלה המנחיתים אך ורק צלילים צורמים (חיוני בעבודת צוות בסביבה רועשת).

אטמי אוזניים מומלצים גם לבני הגיל הצעיר וה- “בליינים” שכן עוצמות הקול אשר מורגשות במועדונים והפאבים גבוהה במיוחד ופוגעת בשמיעה טיפין טיפין.

התאמת אטמי אוזניים - כתבה

התאמה אישית של אטמי אוזניים

על מנת לעמוד במשימתם, על אטמי האוזניים להיות מותאמים לבעליהם בצורה המדויקת. מכוני שמיעה מובילים בכלל, ואודיו מדיק בפרט, יודעים להתאים לא רק את סוג האטם אלא גם “לתפור” את מידותיו בצורה מדויקת למבנה האוזן. האטמים נבנים על סמך תבנית אשר נוצרת לאחר הצבת חומר בחלק החיצוני ביותר של תעלת השמע (פתח השמיעה) ולאחר שהוא מתקשה מתבצע ייצור האטם במדויק. מדובר בשיטה ידידותית לבני כל הגילאים והיא מצליחה למקסם את יכולות האטמים הודות להתאמה האינדיבידואלית לאדם. האטמים מכסים את פתח האוזן, קלי משקל, נוחים לשימוש ומאפשרים להמשיך בפעילות הרצויה גם תחת רעשים חזקים במיוחד.

מאמרים מומלצים...

מותגים מוכרים של מכשירי שמיעה מדוע חשוב לבצע בדיקת שמיעה לתינוקות אוטוסקלרוזיס

להתייעצות ללא התחייבות

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  מצא מכון שמיעה
  קרוב לביתך

  image not found

  לקטלוג
  מכשירי שמיעה

  image not found
    התקשר עכשיו
    צור קשר

  להתייעצות ללא התחייבות השאירו פרטים: