נגישות

במרבית המקרים, ירידה בשמיעה אינה מתבטאת אך ורק בהיעדר היכולת שלנו לשמוע קולות חלשים, וכי כל מה שצריך לעשות הוא פשוט להגבירם וכל נשמע היטב. קיימות תופעות נוספות המהוות חלק מאותה ירידה בשמיעה. אחת מהן היא היחלשות היכולת שלנו לשמוע (להבין) היטב דיבור כאשר אנו מצויים בסביבה רועשת. הסובלים מירידה בשמיעה עושים מאמץ כפול כדי לנסות להתרכז ולשמוע במקומות רועשים. לעתים רבות, הימצאות במקומות כאלה עלולה להוות מאמץ מעייף.

רעשים במכשיר שמיעה

למערכות הנחתת רעשים במכשירי שמיעה יש תפקיד כפול: שיפור היכולת לשמוע (להבין) טוב יותר במקומות רועשים; להפוך את חווית השמיעה לנוחה יותר ובכך להפחית את המאמץ השמיעתי של המשתמש.

הנחתת רעשים במכשירי שמיעה – איך זה עובד?

באופן כללי, קיימות שתי טכנולוגיות להנחתת רעשים במכשירי שמיעה: כיווניות (directionality) ונטרול רעשים (noise reduction).

במונח “כיווניות” הכוונה היא כי מכשירי השמיעה מעניקים עדיפות לאות הקולי המגיע מכיוון מסוים – במקרים רבים מהחזית של המשתמש. לדוגמה, אם המשתמש נמצא כשגבו אל מקור הרעש וכשפניו מופנות אל הדובר אותו הוא מעוניין לשמוע – מכשירי השמיעה יפחיתו באופן ניכר את הקולות הבאים מאחור ויגבירו את הדיבור מהחזית. פעולה זו עשויה להעלות את מה שמכונה “יחס אות/רעש” ובכך עשויה לשפר את יכולת מובנות קליטת הדיבור של המשתמש במכשירי השמיעה.

במונח “נטרול רעשים” הכוונה בדרך כלל היא ל”ניקוי” שמכשירי השמיעה מבצעים לאות הנכנס. הם מנסים לנקות מהאות את מרכיב הרעש שבו באמצעות שימוש בכל מיני אלגוריתמים כאלה ואחרים. נטרול רעשים מסוג זה תורם בעיקרו לנוחות השמיעתית של המשתמש ולהפחתת המאמץ הכרוך בשמיעה במקומות רועשים.

התאמה של הנחתת רעשים

חושב מאד כי מכון השמיעה ייקח בחשבון את הצרכים שלכם כמשתמשים ואת הסיטואציות אשר אתם נמצאים בהם בחיי היום-יום. לאנשים המצויים במגוון סיטואציות אקוסטיות שחלקן רועשות מאד תיתכן התאמה מוגברת יותר של הנחתת רעשים במכשירי השמיעה מאשר לאנשים המצויים בעיקר במקומות שקטים.

מאמרים מומלצים...

הנחתת רעשים במכשירי שמיעה הנחתת רעשים במכשירי שמיעה הנחתת רעשים במכשירי שמיעה

להתייעצות ללא התחייבות

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  מצא מכון שמיעה
  קרוב לביתך

  image not found

  לקטלוג
  מכשירי שמיעה

  image not found
    התקשר עכשיו
    צור קשר

  להתייעצות ללא התחייבות השאירו פרטים: