נגישות

האוזן שלנו וחלקיה הפנימיים מהווים מערכת מורכבת ונפלאה, מערכת ה”מהונדסת” בגאונות כך שאנו יכולים לשמוע את מגוון הקולות והצלילים בעולמנו ולהעשיר את חיינו בעזרתם. בגלל חשיבות השמיעה על חיינו ועל הקשרים החברתיים בחיינו, בעיות שמיעה הן הכל החל מאי נוחות מהותית במקרים קלים ועד לקות הפוגמת משמעותית באיכות החיים וביכולות ביומיום. לקות שמיעה יכולה להיגרם מסיבות שונות ולהיות מאופיינת בתסמינים שונים, אך המשותף לכל לקויות השמיעה הוא ההשפעה שלהן על מהלך החיים התקין.

לקות שמיעה - דרכים להתמודדות

חברת אודיו-מדיק מייצגת את היצרניות המובילות בעולם בתחום מכשירי שמיעה, החברה מציעה פתרונות אשר מספקים רמה גבוהה ולא מתפשרת של יעילות, אסתטיות ומתן מענה ללקות או הבעיה הפרטניות. החברה פועלת בשיתוף עם מכוני שמיעה מוסמכים ומקצועיים בכל רחבי הארץ.
לחצו כאן לאיתור מכון שמיעה מורשה: בדיקת שמיעה

לקויות שמיעה נפוצות

מערכת האוזן האנושית כוללת את האוזן החיצונית, התיכונה והפנימית, כאשר כל המרכיבים המורכבים הפנימיים והחיצוניים יחד מעבדים גלי קול מכאניים המגיעים לאוזן ומאפשרים לנו לשמוע קולות שונים. הסיבות לכך שונות ומגוונות, החל מגיל מתקדם ועד פגמים פיזיים או תאונות, אך לקות שמיעה היא בעיה שכ-10% מהאנשים בעולם סובלים ממנה ברמה כזו או אחרת. הסוגים המרכזיים של בעיות שמיעה הם:

 • לקות שמיעה הולכתית (Conductive): קשיי שמיעה מסוג זה מאופיינים בבעיה בהולכת הקול בשני החלקים הראשונים של מערכת האוזן – החיצונית או התיכונה. במקרים רבים זוהי לקות שמיעה עם רקע מכאני, תאונה או נזק למשל ולעיתים קרובות הלקות הינה זמנית וניתנת לטיפול באמצעים רפואיים. מכשירי שמיעה ייעודיים הם התשובה למצבים קבועים או כאלו שאינם מאפשרים טיפול רפואי. ירידת שמיעה הולכתית יכולה לנבוע למשל מנוזלים באוזניים, חסימה של תעלות האוזן, חור בעור התוף, זיהומים ועוד.
 • בעיות שמיעה עצביות: אלו בעיות שמיעה נפוצות הנגרמות מפגם או ליקוי בחלק העצבי של האוזן ומערכת השמע בכללותה. לקות שמיעה עצבית יכולה לנבוע מניוון חלקים במערכת (למשל ב”שבלול” המוכר מהאוזן הפנימית), רעש בעוצמה גבוהה מדי שיוצר נזק באוזן, חלק מתהליך ההזדקנות, נטילת תרופות וכן הלאה. במרבית המקרים האלה של בעיות שמיעה, מכשירי שמיעה הם הפיתרון המיטבי מאחר ואין לרוב אפשרות לתקן את הנזק.

כמובן שישנם מקרים של לקות שמיעה הכוללת שילוב של שני סוגים נפוצים אלו. חשוב להבין כי יש דרגות חומרה שונות של לקויות שמיעה, החל מלקות גבולית שאינה מפריעה מהותית למהלך חיים תקין ועד לקות עמוקה שפוגעת במכלול היבטי חיים.

לקות שמיעה – היקף ההשפעה על מהלך החיים

כל מי שחווה בעיות שמיעה מכיר את ההשפעה שלהן מקרוב, אך רצוי להבין את ההשלכות של אי טיפול בבעיה כבר בשלבי האבחון או החשד הראשוניים או את המשמעויות של החמרה עקב עזרי שמיעה לא מתאימים. לקות שמיעה יכולה להתבטא בקושי להבין שיחות מרובות משתתפים וכדומה – יש רבים ששומעים בפועל את מרבית הצלילים אך מתקשים להבין עיצורים מסוימים עקב לקות שמיעה בתדרים מסוימים. יש אנשים עם בעיות שמיעה חמורות שגורמות שלא לשמוע (ללא מכשירי שמיעה) תדרים רבים וברמה שההשפעה על החיים היא מהותית.

כך, השפעת בעיות שמיעה היא קושי במצבים חברתיים, קשיים להבין, לשמוע ולתקשר במקום העבודה, סיכון הולך וגובר מפני אי שמיעת הסביבה (מכונית מתקרבת למשל), קושי לצפות בתכני בידור או לדבר בטלפון וכן הלאה עם שלל בעיות והשפעות שונות על החיים.

חברת אודיו-מדיק, מאפשרת לכם וליקיריכם לחזור לשגרה, לחזור לשמוע בצורה תקינה ובאמצעות מכשירי שמיעה מקצועיים ומעוצבים. בעיות שמיעה הן עניין נפוץ ומהותי לחיים, היום אין סיבה לא להתגבר על הבעיות ולהמשיך בחיים פעילים ומלאי צלילים מעשירים!

מאמרים מומלצים...

מהי לקות שמיעה? כבדי שמיעה – דרכי טיפול והתמודדות אביזרי שמיעה

להתייעצות ללא התחייבות

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  מצא מכון שמיעה
  קרוב לביתך

  image not found

  לקטלוג
  מכשירי שמיעה

  image not found
    התקשר עכשיו
    צור קשר

  להתייעצות ללא התחייבות השאירו פרטים: