נגישות

שימוש במכשירי שמיעה עשוי ללא ספק לשפר באופן משמעותי את איכות חייהם של חלק גדול מהאנשים הסובלים מירידת שמיעה קבועה. מכשירי שמיעה עשויים לאפשר לחזור ולנהל שיחות קולחות ואפקטיביות, לשמוע טוב יותר את הטלוויזיה, להשתתף באירועי תרבות, ליהנות ממוסיקה ולקחת חלק פעיל בפעילויות חברתיות רבות. 

מכשירי שמיעה הינו תחום שמאופיין גם בהתפתחויות טכנולוגיות אדירות בעשורים האחרונים, כאשר כיום ישנם מכשירים מעוצבים ודיסקרטיים ביותר המספקים מענה לקשת רחבה של ירידות שמיעה. פועל יוצא של השילוב בין אבחון אודיולוגי קליני ומוצרים עתירי טכנולוגיה הוא חובת התמקצעות של העוסקים בתחום.

איך מתאימים מכשיר שמיעה

מכשירי שמיעה אינם מוצר מדף. יש להתאימם במיוחד לאדם המשתמש בהם בהתאם לירידת השמיעה שלו. אין אוזן אחת הדומה לשנייה. אין אדם הדומה לאדם אחר. רבים מאד המקרים בהם לשני אנשים סובלים מאותו סוג וחומרה של ירידה בשמיעה יותאמו מכשירי שמיעה שונים.

באודיו-מדיק צוות עובדים עתיר ניסיון, הכשרה ומיומנות, המסוגל להעניק לכם פתרונות מותאמים אישית לפי צרכיכם.

אבחון נכון ומדויק של הבעיה

השלב הראשון בתהליך התאמת מכשיר השמיעה הוא אבחון של מהות בעיית השמיעה ואיתור הגורם לירידה בשמיעה. לדוגמה, ירידה בשמיעה יכולה למשל לנבוע מבעיה עצבית, בליקוי הולכתי של הצלילים, מידת הבנת דיבור, מיקומה של בעיית השמיעה מבחינת תדירויות ועוצמות, וכן הלאה. רק באמצעות אבחון נכון ומדויק, המבוצע על ידי קלינאי תקשורת מוסמך ובעזרת הציוד המתקדם ביותר ניתן לאתר את מקור הבעיה וזאת על מנת שנוכל להתאים את מכשיר השמיעה האופטימאלי באופן מדויק.

התאמה אישית של מכשיר שמיעה

מעבר לכך שמכשיר השמיעה צריך להיות נוח להרכבה בתוך האוזן או מאחוריה, ועונה על דרישות המטופל מבחינה אסתטית, תהליך התאמת מכשיר שמיעה מתבסס על ממצאי בדיקות השמיעה – כאשר גם כאן יש חשיבות מכרעת לעבודה מול גורם מקצועי מתמחה ואמין – כגון אודיו מדיק ומכוני השמיעה איתם אנו עובדים. במסגרת התאמת מכשיר השמיעה נלקחים בחשבון הפרמטרים הבאים:

 • המאפיינים האישיים והפיזיולוגיים של המטופל, לרבות חומרת וסוג ירידת השמיעה ומבנה תעלת האוזן.
 • אורח החיים של המטופל – שגרת היום, עבודה, סיטואציות בהן נתקלים בקשיים תקשורתיים, צרכים, סדרי עדיפויות וכן הלאה.
 • התאמת תפעול המכשיר ליכולות ולהעדפות של המטופל.
 • בחירת מכשירי שמיעה המציעים טכנולוגיה המתאימה באופן המיטבי למהות בעיית השמיעה.

לא בכדי מדובר על תהליך של התאמת מכשירי שמיעה. הצוות המקצועי ילווה את המשתמש, ובהתאם לצורך יבוצעו התאמות, כיוונים של מכשירי השמיעה ושינויים כאלה ואחרים, כדי להגיע לכדי התאמה מיטבית של הם למשתמש תוך כדי תהליך ההסתגלות. יש כאלה שיסתגלו למכשירי השמיעה בתוך זמן קצר יחסית ויש כאלה שתהליך ההסתגלות שלהם ייקח יותר זמן.

מכשירי שמיעה מובילים בהתאמה אישית

אודיו מדיק מייבאת את מכשירי השמיעה של ReSound הדנית ושל Starkey האמריקאית, שניים מהמותגים המובילים והמוערכים ביותר בתעשייה בעולם. קטלוג מכשירי השמיעה של אודיו מדיק כולל מכשירים מכל הסוגים וכאלו המספקים מענה מיטבי לכל טווח בעיות השמיעה הנפוצות, כולל מגוון גדלים וסגנונות עיצוב. מכשירי השמיעה שלנו מותאמים אישית למהות הבעיה של כל מטופל ומטופלת, ומכלול זה מעניק לכם את הפתרון המוצלח ביותר.

מאמרים מומלצים...

אוטוסקלרוזיס אבחון בעיות שמיעה מחירים של מכשירי שמיעה

להתייעצות ללא התחייבות

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  מצא מכון שמיעה
  קרוב לביתך

  image not found

  לקטלוג
  מכשירי שמיעה

  image not found
    התקשר עכשיו
    צור קשר

  להתייעצות ללא התחייבות השאירו פרטים: