נגישות

אחוז גדול יחסית באוכלוסייה סובל מירידה בשמיעה והסיבות לכך רבות והן נובעות מגיל מבוגר דרך תורשה ועד גורמים סביבתיים אחרים. עולם מכשירי השמיעה היום הוא עולם ענק ומגוון אשר מכיל שפע דגמים שיתאימו לכל רצון אסתטי, ורגישותם של המעצבים לצרכי המשתמשים היא שהביאה לשדרוג ושינוי – יותר ויותר מכשירי שמיעה קטנים יוצאים לשוק. אז כיצד מומלץ שנבחר את מכשירי השמיעה הבאים שלנו?

 

התאמת מכשירי שמיעה זעירים

מדוע לבחור דווקא מכשירי שמיעה זעירים?

מלבד השיפור באיכות החיים של אלו הסובלים מירידה בשמיעה, ישנן סיבות נוספות בגללן כדאי להיעזר במכשירי שמיעה. למשל, מחקרים הראו כי פגיעה בשמיעה יכולה להוביל לקשיים בתקשורת הבינאישית, השפעות נוספות יכולות לגרום לפגיעה בפונקציות קוגניטיביות שונות. גם הירידה באיכות החיים מורגשת מאד עם ירידה בשמיעה: פעולות יומיומיות כגון צפייה בטלוויזיה או דיבור בטלפון סלולרי יכולות להיפגע. כיום, כאשר אחוז כה גדול של פעולות מתבסס על תקשורת קולית, היכולת, לדוגמה לכוון נהג מונית אותו הזמנתם דרך אפליקציה כאשר  אתם נמצאים ברחוב סואן, או אפילו לנהל שיחה במסעדה הומת אדם היא קריטית, וכאן נכנסים מכשירי השמיעה לתמונה.

אילו סוגי מכשירי שמיעה זעירים קיימים, ואיך לבחור?

ישנם סוגים שונים של מכשירי שמיעה קטנים שמתאימים בדיוק לאזור האוזן. מכשירי שמיעה CIC או מיקרו CIC לדוגמה, ממוקמים לגמרי בתוך תעלת האוזן ואין חלק של מכשיר השמיעה מאחורי האוזן כלל. CIC הוא קיצור לביטוי – Completely In Canal. RIC-Receiver in the canal הוא סוג נוסף בו המגבר הוא בתוך תעלת האוזן ויתרת המכשיר נמצאת מאחורי האוזן. מכשירים אלו נעשים בהתאמה אישית לצורת תעלת האוזן שלכם ולכן מספקת נוחות מרבית.

 

כאשר באים לבחור מכשיר שמיעה זעיר יש להתחשב בכמה היבטים. ראשית, לא כל מכשיר יכול לספק את אותה פונקציונאליות כמו כל מכשיר אחר. השלב הראשון בבחירת מכשירי שמיעה זעירים המתאימים יש לבצע בדיקת שמיעה ולהתייעץ עם קלינאי תקשורת מומחים אשר יכולים לעזור לכם להגדיר מהי הפונקציונאליות הדרושה לכם בהתאם לחומרת הפגיעה בשמיעה, סוג הפגיעה ופרמטרים נוספים. ישנם מכשירים אשר יודעים לתת מענה טוב יותר לניקוי רעשים וזיקוק הצלילים בהם תרצו להתרכז – צלילי דיבור ושיחה. גם אורח החיים שלכם נכנס לידי שקלול בהמלצה על מכשירי שמיעה המתאימים עבורכם וכן שיקולים נוספים. פגיעה מוטורית, לדוגמה, יכולה להקשות על החלפת סוללות או הוצאת מכשיר השמיעה. לעומת זאת, אנשים צעירים יחסית אשר צמודים לטלפון סלולרי יכולים לעתים להנות מפונקציות נוספות כגון כיוונון באמצעות הטלפון או מענה לשיחה ישירות באוזן ללא דיבורית נוספת.

 

איך מכשיר שמיעה זעיר מתאים לאוזן שלכם?

ומה עם חיי הסוללה?

מכשירי שמיעה זעירים דורשים סוללות. ישנם מכשירים מתקדמים במיוחד, לדוגמה, מכשירי השמיעה הזעירים והמעוצבים של LINX מבית RESOUND, אשר כוללים סוללות נטענות. סוללות נטענות יכולות להוות חסכון משמעותי בשימוש שוטף כיוון שגם עלויות של הסוללות בלבד יכולות להגיע גם ל-200 ₪ בחודש. חבילת סוללות כוללת 60 סוללות ובמכשירי שמיעה זעירים, סוללה בשימוש שוטף מחזיקה כשלושה ימים. לכן חשוב לקחת זאת בחשבון את עלות הסוללות. ניתן לעבור לסוללה נטענת ובכך לחסוך את ההוצאה השוטפת על סוללות וגם לעזור לשמור על הסביבה.

 

מכשירי שמיעה זעירים – מחירים

מכשירי שמיעה זעירים מומלצים הם לרוב לא מוצרים זולים, אך לעיתים קרובות המוצר משפר את איכות החיים של המשתמש בצורה משמעותית ולכן לעיתים כדאי להשקיע את התוספת הנדרשת. ככל שמדובר במכשיר שמיעה איכותי, נח ומתקדם יותר – סביר להניח שהמחיר יעלה. יחד עם זאת כדאי לזכור שמדובר בהשקעה משתלמת לטווח ארוך – גם בשמירה על הבריאות, גם באיכות החיים ובוודאי באיכות הקשרים החברתיים והמשפחתיים.

טווח מחירי מכשירי השמיעה רחב ויכול לנוע בין 1000 ₪ למכשיר בסיסי ויותר מזה במכשירי הפרמיום. יש לזכור כי מחירים אלו משקפים מלבד יכולות המכשיר גם את השירות הניתן, התאמת המכשיר וליווי השומע בתהליך ההסתגלות למכשיר השמיעה.

 

בנוסף, אנחנו מצרפים מספר שאלות ותשובות על מכשירי שמיעה קטנים:

 

האם מכשירי שמיעה זעירים טובים יותר?

מכשירי שמיעה זעירים בניגוד לעבר מאפשר שמיעה  איכותית מאי פעם, בדומה למכשירים הסלולרים שקטנו עם הזמן, כך גם מכשירי השמיעה מציעים שמיעה איכותית וטובה יותר בגודל קטן. בנוסף הסלולות הקטנות מפיקות אנרגיה הנדרשת לכל הביצועים הנדרשים במכשירי השמיעה הקטנים.

מהו מכשיר השמיעה הקטן ביותר?

מכשיר השמיעה הקטן ביותר הוא מסוג CIC  ובהתאם לכך מכשירים מסוג זה הם גם המסווים יותר בתוך חלל האוזן.

 

לסיכום,

בבחירת מכשיר שמיעה זעיר יש להתייחס למרכיבים רבים: צרכי האדם לעומת הפונקציונליות שהמכשיר מציע, הסוללות אשר בשימוש, יכולותיו של האדם, השירות הניתן על ידי מכון השמיעה, מידת האסתטיות של מכשיר השמיעה ועוד. עשו בדיקת שמיעה, התייעצו עם מומחי המכון ובחרו נכון. מכשיר שמיעה איכותי ילווה אתכם מספר שנים ויכול להעלות במידה רבה את איכות חייכם ואת השמירה על בריאותכם.

מאמרים מומלצים...

איך כדאי לחבר את מכשיר השמיעה לטלפון הסלולרי? איך מנקים מכשיר שמיעה בקלות? איך מתמודדים עם קרובים שמסרבים להרכיב מכשירי שמיעה

להתייעצות ללא התחייבות

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  מצא מכון שמיעה
  קרוב לביתך

  image not found

  לקטלוג
  מכשירי שמיעה

  image not found
    התקשר עכשיו
    צור קשר

  להתייעצות ללא התחייבות השאירו פרטים: